غدد عرق در درم (derm) هستند و توسط اعصاب سمپاتیک کنترل می شوند واز طریق استیل کولین که از پایانه عصبی اعصاب سمپاتیک آزاد می شود تعریق تحریک می شود . سوزاک، یک عفونت مقاربتی است که از طریق تماس با واژن، مقعد یا دهان فردی که عفونت دارد، پخش میشود. این آزمایش ها می توانند مشکلاتی مانند عفونت را شناسایی کنند. غذاهایی که می خورید گاهی اوقات باعث تغییر ناگهانی و موقتی بوی بدن می شوند. اگر فردی باشید که زیاد سفر میکنید و خصوصا هواپیما یا کشتی را برای سفرهای خود انتخاب میکنید، قطعا به یاد دارید که معمولا استفاده از هواپیما یا کشتی شما را دچار استرس خاصی میکند که این استرس در نهایت با تعریق همراه است؛ البته این استرس تنها شامل نحوه جابهجایی این وسایل نقلیه نبوده و بعضی اوقات دلایل دیگری نیز دارد. حتی کشتن آن ها با آنتی بیوتیک نیز سخت تر می شود. مواد مصنوعی باعث عرق کردن بیش از حد می شوند چون راه فرارحرارت بدن را محدود می کنند. تعرق بیش از حد ممکن است به علت عواملی چون ( یائسگی )، پرکاری غدد تیروئید، بیماری هوچگین، مصرف برخی داروهای ضد فشار خون و اعصاب، برخی نارساییهای هورمونی و عوامل ژنتیکی باشد که در اینگونه موارد مشاوره با پزشک ضرورت مییابد.

بوی بد بدن می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند انواع بیماری باشد اما جای نگرانی نیست؛ زیرا معمولا دلایل ساده تری مثل غذای تند وجود دارد. 1- چون بوی بدن ناشی از فعالیت باکتری ها روی عرق می باشد، با شستن بدن با آب و صابون، به ویژه در نقاطی که بیشتر بو می گیرد مثل زیر بغل و کشاله ران، می توان بوی عرق را کنترل کرد. به شما توصیه می کنیم دئودورانت را بخرید، چون با عرق کردن طبیعی تداخل نمی کند، زیرا شما برای خنکشدن در تابستان به عرق کردن نیاز دارید. چون غدد عرق این نواحی عملکرد متفاوتی دارند. خیلیها فکر می کنند دئودورانتها و ضد عرقها تفاوتی با هم ندارند، ولی هنگام خرید آنها از داروخانه یا فروشگاه لوازم بهداشتی باید به این نکته توجه کنید که این دو نوع محصول با هم متفاوتاند. تردیدی نیست که همه هنگام ورزش یا فعالیتهای روزانه عرق میکنند. این مشکل می تواند در اثر تغییرات هورمونی، عدم رعایت بهداشت پاها و یا اختلالات عصبی نیز بروز کند. اما با این حال بوهای نامطلوب دیگری نیز وجود دارند که به دلیل وجود مشکلی در سلامتی مانند وجود عفونت یا سرطان هستند. پیداکردن دئودورانت یا ضد تعریق مناسب شما میتواند خستهکننده باشد، اما اگر انتخاب فعلی برای شما کار نمیکند، وقت آن رسیده است که آن را با نوع دیگری از دئودورانت جایگزین کنید.

آنها خواص ضد باکتریایی دارند. این شهد همچنین دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است. ضد عرق حاوی کلرید آلومینیوم را می توان برای جلوگیری از عرق زیر بغل بیش از حد استفاده کرد. در برخی موارد پیشرفته با نظر پزشک معالج میتوان روش جراحی را برای درمان قطعی بوی بد زیر بغل نیز انتخاب کرد. عارضه جانبی این مشکل نیز بوی بد پاها خواهد بود. جالب است بدانید این رفتار بدن بهخودیخود بد بود نیست و در همسایگی و برخورد با باکتریهاست که موجب بو بد و نامطبوع میشود. اسپریهای ضدعرق و دئودورانتها دردسرهایی هم برای بعضیها دارند و آن هنگامی است که پوست شما به مواد شیمیایی این محصولات حساسیت داشته باشد. خارش، قرمزی پوست و حتی خشکی پوست نشانه حساسیت به دئودورانتها و مامها و اسپریهای ضد عرق است. اولین و سادهترین روش برای جلوگیری از تعریق زیر بغل، استفاده از مامها و ضد عرقهایی است که میتوانید به صورت موضعی از آنها استفاده کنید. باید به طرفداران مامها بگوییم که لازم است چند ساعت پس از مالیدن مام روی پوست، محل را با آب و صابون بشویید. لازم است جهت تشخیص و رفع سیاهی زیر بغل به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. درمان بوی بد بدن جز رعایت بهداشت فردی نیاز به تشخیص پزشکی ندارد ولی اگر این مشکل ادامه داشت بهتر است عقیده یک پزشک را نیز در این زمینه جویا شوید.

استفاده از چای نیز میتواند به درمان بوی پا کمک کند. این بوها ناشی از ترشح ترکیبات سمی و تنظیم درجه حرارت بدن است. درست مانند روغن نارگیل، آب لیمو می تواند بوی بد دهان ناشی از باکتری های مضر را کنترل کند. می توانید به گلاب آب اضافه کنید و در صورت دلخواه کمی جوش شیرین هم اضافه کنید و به صورت اسپری بعد از هر بار حمام کردن استفاده نمایید. جوش شیرین رفع کننده بوی بد طبیعی است. کاملا طبیعی است که بدن بویی خاص هر چند ناخوشایند داشته باشد. سپس از درمانهای نگهدارنده از هر هفته یک بار تا یک بار در ماه بهترین متخصص غدد تهران استفاده میشود. افراد که دچار تعریق بیش از حد درزیر بغل هستند تراکم بیشتری از غدد عرق در زیر بغل ندارند وگمان می رود که علت مشکل تعریق آنان پرکاری عصب سمپاتیک باشد. چند بار استفاده از جوش شیرین می تواند باعث تحریک پوست برای افراد با پوست حساس شود. اگر واقعا می خواهید بوی نامطبوع را از بین ببرید، ۱ تا ۲ قطره اسانس را با جوش شیرین مخلوط کنید. شما می توانید با استفاده و ترکیب روغن نارگیل و جوش شیرین به راحتی دئودورانت تهیه کنید.

روغن نارگیل دارای خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است. ضد عرقها حاوی ماده شیمیایی کلرید آلومینیوم هستند که میزان تعریق را کم میکند. علاوه بر مام اسپری های خوشبو کننده و سایر وسایل هستند که نقش ضد عرق را دارند و در کاهش بوی بد بدن تاثیر گذار هستند. اصولاً تفاوتی میان محصولات ضد عرق زنانه و مردانه وجود ندارد و ترکیبات شیمیایی هر دو یکی است، فقط بوی آنها مطابق سلیقه آقایان و بانوان متفاوت است. هیپوتالاموس یکی از مهمترین بخشهای مغز است که درجه حرارت بدن را کنترل و تنظیم میکند. بوی بد ناحیه واژن در صورت عدم تشخیص علت آن، در اغلب موارد به سختی کنترل می شود. با تجمع عرق در سطح پوست در محیطهای گرم و در نتیجه تبخیر آن، بدن انسان خنک میشود. عرق زیر بغل یک عمل طبیعی است وبرای حفظ دمای ایده آل بدن لازم است. اسطوخودوس و روغن درخت چای معمولا در اسپری طبیعی استفاده می شود. بیش از همه، مصلحت در اجتناب از پوشیدن لباس های تنگی است که زیر بغل را لمس می کند. با استفاده از آب گل رز زیر بغل خود را از بوی بد دور کنید و یک اثر دراز مدت از عطر گل را در طول روز داشته باشید.

سبزیجات. پس توصیه ما به شما ساده است: آن سبزیجات صلیبی (کلم، گل کلم و کلم بروکلی) را بپزید و غذاهای آماده را کنار بگذارید. نبض ما - بدن برخی از افراد بوی ناخوشایندی دارد که باعث ناراحتی و آزار دیگران می شود. با توجه به تحقیقات دانشگاه مریلند به نظر می رسد روغن رزماری دارای خواص ضد میکروبی است ( توانایی کشتن برخی باکتری ها و قارچ در لوله های آزمایش را داشته است) و همچنین مانند یک دئودورانت برای حفظ کردن بدن از بوی بد مفید می باشد. رزماری نه تنها در پخت و پز استفاده می شود، بلکه می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها به کار گرفته شود. سبزیجات سبز برگ یک بوبر طبیعی هستند که نه تنها پوست شما را سالم و صاف نگه میدارند بلکه آن را از ناخالصیها پاک میکنند. عرق کولر طبیعی بدن شماست. اما عرق زیر بغل بیش از حد یک مشکل مشترک است که توسط بسیاری از مردم تجربه شده است و معمولا آن به خجالت اجتماعی و حرفه ای منجر می شود. پارچه های قابل تنفس مانند پنبه و یا ابریشم، بهتر از بسیاری از پارچه های مصنوعی که قابل تنفس نیستند، می باشند. کودکان هم اغلب با مشکل تعریق زیاد و بوی بد بدن روبرو نیستند، لذا نیازی به استفاده از این محصولات ندارند.