اگرچه از نظر نام بسیار شبیه به هم هستند، تخت طبی و تخت دو نفره بسیار شبیه به هم هستند، اما تفاوت زیادی دارند. تشک های طبی بدون فنر و محکم هستند. به این ترتیب، برای افرادی که مشکلات کمر یا ستون فقرات دارند عالی است. اما تشک طبی فنری بسیار راحت است و افراد زیادی می توانند از آن استفاده کنند. در زیر اطلاعات مفیدی دریافت خواهید کرد.

آشنایی با تشک طبی و ویژگی های آن: Medical mattress


در ساخت تشک طبی از فنر استفاده نمی شود، بنابراین ساختار کشسان آن کمتر از سایرین است. تشک های طبی انواع مختلفی دارند که به 4 دسته زیر تقسیم می شوند:

لاستیک های تولید شده با تزریق فوم

تشک های ریباند

تشک فنری و فومی

تشک های فوم طبی حاوی فوم فشرده.

اگر از درد عضلانی یا کمردرد رنج می برید، تشک طبی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. از آنجایی که تشک فوق کاملاً سفت است، می توان از آنها برای کاهش درد عضلانی استفاده کرد. به طور کلی به افرادی که از عدم تعادل ستون فقرات یا کمردرد رنج می برند توصیه می شود از تشک بالا استفاده کنند. تشک فوق الذکر انتخاب خوبی برای افراد دارای اضافه وزن یا افراد مسن است.

در مقایسه با سایر تشک های موجود در بازار، عمر تشک طبی کمتر است. از آنجایی که این تشک سفت و بدون فنر است پس از مدتی در جایی که دراز می کند خالی می شود.

برخی از مزایای تخت پزشکی عبارتند از:

تشک های طبی مقرون به صرفه هستند و به همین دلیل است که بیشتر افراد از آن استفاده می کنند

این تشک ها استرس پشت و پشت را کاهش می دهند.

از آنجایی که تشک طبی تانیل چوب  سفت است، از اعضای بدن پشتیبانی می کند

اما در کنار مزایای تخت طبی، معایبی نیز برای این تخت وجود دارد که به شرح زیر است:

با گذشت زمان، لنت های تشک ممکن است آسیب دیده و سوراخ شوند.

از آنجایی که اسفنج یا فوم به کار رفته در تشک گرما را به خوبی منتقل نمی کند، بدن در روزهای گرم سال بسیار عرق می کند.

برخی از نمونه های تشک های طبی درجه یک گران هستند. بنابراین توصیه می کنیم قبل از خرید به ویژگی های تشک خود توجه کنید.

آشنایی با تشک طبی فنری:

این نوع تشک خواب از یک سری فنرهای قابل اتصال یا جداسازی ساخته می شود. در صورت اتصال فنر این نوع تشک، لرزش به قسمت های دیگر منتقل می شود. بنابراین توصیه می شود از تشک های فنری مجزا استفاده شود تا فشاری که به یک قسمت وارد می شود روی قسمت های دیگر تاثیری نداشته باشد.

بهترین چیز در مورد تشک این است که فنر خاصی دارد که نسبت به سایر انواع تشک دوام بیشتری دارد. همچنین باید بدانید که این تشک ها بسته به سختی یا نرمی نسبت به بقیه انعطاف پذیری کمتری دارند تا به خوبی پشت و شانه ها را بپوشانند. این تشک ها برای افراد دارای اضافه وزن توصیه می شود. بنابراین کودکان از این هدایا بهره مند خواهند شد. البته از همین تکنولوژی تشک برای ساخت تشک های دو نفره نیز استفاده می شود زیرا فنرهای موجود لرزش ها را تا حد زیادی کاهش می دهند.

مزایای تشک فنری طبی عبارتند از:

این تشک ها انعطاف پذیری بالایی دارند. بنابراین بدن را به خوبی می پوشانند.

هیچگونه خستگی و درد ایجاد نمی کند.

اگر سنگین هستید، این تشک طبی فنری عالی است.

جریان هوا به خوبی از طریق تشک جریان می یابد. بنابراین از تعریق بدن جلوگیری می کند و در نتیجه خوابی راحت را فراهم می کند.

البته این را هم باید در نظر داشته باشید که از آنجایی که تشک فنری  تانیل چوب از فنرهای مختلفی در ساخت خود استفاده می کند، این امکان وجود دارد که به مرور زمان صداهای متفاوتی از خود تولید کند. گاهی اوقات به دلیل استفاده زیاد از تشک های گفته شده، فنرها دچار مشکل و فرورفتگی های زیادی می شوند. لازم به ذکر است که کیفیت تشک تا حد زیادی به قطر و نوع اسفنج بستگی دارد.