پنجره دوجداره چیست؟ قیمت پنجره دوجداره چقدر است؟ کدام برند پنجره دوجداره یو پی وی سی بهترین است؟ انواع پنجره های دوجداره بزرگ چیست؟ پنجره های سه تایی و چهارتایی چیست و در کجا استفاده می شود؟

وقتی عبارت «در و پنجره دوجداره» ظاهر می شود، ناخودآگاه سوالاتی مطرح می شود. اگر سؤال یا سؤالی مشابه موارد فوق دارید، با خواندن این مقاله به پاسخ آنها خواهید رسید.

پنجره دوجداره چیست؟

احتمالاً این سؤالی است که شما قبلاً می دانید، اما برای روشن شدن موضوع باید بگویم که پنجره دوجداره پنجره ای است که از دو شیشه تخت با یک لایه عایق تشکیل شده است که به قاب هایی از مواد مختلف متصل می شوند.

لایه عایق این نوع پنجره ابتدا از جو خارج شده و سپس آرگون، مقدار کمی گاز کریپتون یا زنون به آن تزریق می شود. رسانایی حرارتی این گازها بسیار کم است که باعث کاهش انتقال حرارت بین دو طرف پنجره از طریق شیشه می شود. سپس گاز به طور کامل بین دو لایه شیشه بسته می شود.

توجه: انتقال حرارت از طریق شیشه در دو طرف بسیار کم است و بیشتر انتقال حرارت از طریق قاب انجام می شود. بنابراین، انتخاب قاب پنجره باید بسیار دقیق باشد.

درب و پنجره دو تاشو از چه اجزایی تشکیل شده است؟

درب ها و پنجره های دوتایی قسمت های مختلفی هستند. که شامل:

پنجره های حرارتی

پروفیل های فریم اصلی

زیر فریم پروفایل

اتصالات

پلاستیک آب بندی

در زیر هر یک از این اجزا به تفصیل توضیح داده شده است.

1) شیشه دوجداره:
 

 

 

پنجره ها و درب های حرفه ای را بشناسید! + مدل ها و ویژگی ها

مانند یک حرفه ای شیشه های دوجداره را کشف کنید! + مدل ها و ویژگی ها

کلاس های دوبل استاد مانند یک حرفه ای! + الگوها و ویژگی ها

پنجره دوجداره چیست؟ قیمت پنجره دوجداره چنده؟ بهترین مارک پنجره دوجداره upvc چیست؟ انواع پنجره های دوجداره بزرگ چیست؟ پنجره های سه تایی و چهارتایی چیست و در کجا استفاده می شود؟

وقتی کلمه "در و پنجره دوجداره" بیرون می آید، سوالات ناخودآگاه به ذهن خطور می کند. اگر سؤال یا سؤالی مانند موارد ذکر شده در بالا دارید، با خواندن این مقاله پاسخ دریافت خواهید کرد.

پنجره دوجداره چیست؟

این سوالی است که ممکن است قبلاً بدانید، اما برای روشن شدن موضوع، اجازه دهید بگویم که پنجره دوجداره پنجره ای است که دارای دو شیشه صاف با لایه محافظ از مواد مختلف است.

پنجره دوجداره

قیمت درب و پنجره upvc را از نمایندگی درب و پنجره دریافت کنید

قیمت ها را دریافت و مقایسه کنید

لایه عایق این نوع پنجره ابتدا از هوا جدا شده و مقدار کمی گاز آرگون، کریپتون یا زنون وارد آن می شود. رسانایی حرارتی این گازها بسیار کم است و باعث کاهش انتقال حرارت بین دو طرف پنجره از طریق شیشه می شود. سپس گاز بین دو لایه شیشه کاملاً بسته می شود.

توجه: انتقال حرارت شیشه بین دو طرف بسیار کم است و بیشتر انتقال حرارت از طریق قاب انجام می شود. بنابراین در انتخاب قاب پنجره باید بسیار دقت کرد.

درب و پنجره دوجداره از چه اجزایی تشکیل شده است؟

در و پنجره های دوجداره دارای ویژگی های متفاوتی هستند. که شامل:

پنجره دوجداره

پروفیل های فریم اصلی

پروفایل های زیرفریم

سلاح ها

مهر زنی پلاستیک

در ادامه، بیایید هر یک از این اجزا را با جزئیات بیشتری بشناسیم:

1) شیشه دوبل:

نصب شیشه دوجداره

درخواست قیمت درب و پنجره آلومینیومی

آن را از سازنده در و پنجره تهیه کنید

در و پنجره های دوجداره از لایه های شیشه ای با ضخامت های مختلف و فاصله های 6، 8، 10 و 12 میلی متر تشکیل شده است.

ضخامت های رایج شیشه در بازار 4، 5 و 6 میلی متر است. این نوع آینه جنسیت مشابه آینه تخت معمولی (لوله معمولی) دارد و در برخی موارد یکی از شیشه ها می تواند شیشه آینه ای با رنگ های طلایی، نقره ای و برنزی باشد.

روش عایق کاری شیشه:

برای دوجداره یا نصب شیشه ابتدا فضای بین دو پنل را تخلیه کرده و سپس با مقدار کمی گاز آرگون، کریپتون یا زنون پر می کنند تا تخلیه کامل به پنجره ها آسیبی وارد نکند. در نهایت شیشه ها با ماستیک سیلیکونی اکریلیک آب بندی می شوند.

2) پروفایل های قاب اصلی:

انواع پنجره های دوجداره

قاب اصلی قسمتی از پنجره است که شیشه را نگه می دارد و نوع باز شدن پنجره را تعیین می کند.

پروفیل فریم اصلی درب و پنجره دوجداره از مواد مختلفی مانند آلومینیوم، آهن، چوب، کامپوزیت، فایبرگلاس یا UPVC ساخته شده است. اما در بیشتر موارد به دلیل رسانایی حرارتی کم UPVC از این ماده استفاده می شود.

3) پروفایل های فریم فریم:

زیر فریم

ساب فریم که ساب فریم و قاب انتظار نیز نامیده می شود، فریمی است که قبل از ورود به پنجره دوم درج می شود. در تصویر بالا قسمت فرعی با خط چین مشخص شده است.
 

هدف اصلی این قاب حمل بار شما از دیوار به پنجره است. بیشترین بار روی پنجره همیشه به دلیل وزن دیوار بالای پنجره است و با گذشت زمان باز و بسته شدن آن دشوارتر می شود.

عناصر پروفیل این بخش باید جامد باشند. قوطی های فلزی که بسیار مقرون به صرفه و بادوام هستند، آنها را به گزینه ای عالی برای این کار تبدیل می کند. به طور کامل با ضد خوردگی پوشش داده شده تا مقاومت خوبی در برابر رطوبت ایجاد کند.

4) فضای داخلی:

مخابرات

قطعاتی مانند لولا، دستگیره، بست، بست و ... که پنجره محسوب می شوند در قسمت تجهیزات قرار می گیرند.

نوع و تعداد بازشوها در تنظیمات استفاده شده روی پنجره تاثیر زیادی دارد و با تغییر باز شدن پنجره برخی از تنظیمات تغییر می کند.

5) پلاستیک آب بندی.

خرید دو عدد پنجره شیشه ای

بین درب و پنجره دوبل گازی برای کاهش هوا و رطوبت با قطعات پلاستیکی بسته می شوند.

این درزگیرها بین شیشه و فریم یا بین قسمت های مختلف قاب قرار می گیرند و با بسته شدن دهانه ها از ورود هوا و رطوبت جلوگیری می کنند.

خوب، حالا که با اجزای مختلف یک در یا پنجره دوجداره آشنا شدیم، به نظر شما چند نوع پنجره دوجداره وجود دارد و بهترین پنجره های دوجداره کدامند؟
 

مطالعه مقاله کامل: https://upvcmaster.com/نمایندگی-پنجره-هافمن-در-کرج/